UDAKO ESPAINIA INFANTIL MAILAKO XLI. TXAPELKETA BARTZELONA, 50 METROKO IGERILEKUA BERNAT PICORNELL
2019KO UZTAILAREN 27TIK 30ERA
Aste honetan bukatu egin da Udako Espainia Infantil Mailako XLI. Txapelketa, uztailaren 27tik 30era ospatu dena, Bartzelonan. Gure taldeetariko askok parte hartu dute (19):
- Aloña Mendi K. E.
- Amorebieta-Etxano
- C. D. N. Bidasoa XXI
- C. D. Bilbao
- Buruntzaldea I. K. T.
- Eibar Igerixan
- C. D. Fortuna
- Galdakao I.T.
- Gernika-Kosnoaga I.T.
- Getxo I. B. K. E.
- C. N. Izarraitz
- C. N. Judizmendi
- C. N. Menditxo
- Oarsoaldea I. K. E.
- Ordizia K. E.
- C. N. Santurtzi
- C. N. Sestao
- Tolosaldea U. I. K. T.
- C. N. Zubi-Aurre
Talde hauetako igerilari askok hainbat proba igeri egin dituzte, adineko markarik onena eta zenbait domina lortuz. Dominen artean, Alicia Angelone López goraipatu behar dugu, zilarrezko domina lortu baitzuen, 200 metro bularrean, Euskadiko 14 urteko marka onenarekin batera. Era berean, nabarmendu behar ditugu, Aimar Ondarza López eta Oier Fernández Goñi, biak brontzezko domina lortu baitzuten euren proba baten, 100 metro bizkarrean eta 1500 metro libretan, hurrenez hurren.
Hemen, final edo TOP 10ean egon diren eta erreleboen partehartzaile guztiak ditugu:
KIMUAK | Denbora | |||||
Aurrefinala | Finala | |||||
June Ilzarbe Daza | 2004 | C. D. Fortuna | 6. | 100L | 59.47 | 59.50 |
9. | 50L | 27.98 | 27.81 | |||
6. | 200X | 2.27.91 | 2.27.87 | |||
Aimar Ondarza López | 2004 | Gernika-Kosnoaga I. T. | 3. | 100E | 1.02.43 | 1.02.16 |
Allison Ramírez Romero | 2004 | Getxo I. B. K. E. | 10. | 200M | 2.27.41 | 2.36.65 |
6. | 100M | 1.05.47 | 1.04.60 | |||
Oier Fernández Goñi | 2003 | C. D. N. Bidasoa XXI | 3. | 1500L | — | 16.34.49 |
7. | 400L | 4.13.92 | 4.11.61 | |||
Ainhoa Morales Callado | 2005 | C. N. Santurtzi | 6. | 50L | 28.52 | 28.04 |
Alicia Angelone López | 2005 | Getxo I. B. K. E. | 4. | 100B | 1.17.44 | 1.15.93 |
2. | 200B | 2.41.10 | 2.39.65 | |||
Xabier Nanclares Ibargutxi | 2003 | C. N. Judizmendi | 8. | 100B | 1.08.29 | 1.08.90 |
8. | 200B | 2.28.75 | 2.30.01 | |||
Uxue Alba Martínez de Antoñana | 2004 | C. N. Judizmendi | 5. | 100E | 1.07.60 | 1.07.16 |
6. | 200E | 2.24.84 | 2.24.12 | |||
Lexuri Olalla Uribarri | 2005 | Getxo I. B. K. E. | 8. | 1500L | — | 18.29.02 |
Uxue Etxeberria Arano | 2004 | C. N. Izarraitz | 10. | 200B | 2.43.96 | 2.46.90 |
Elene Larrinaga Etxebarria | 2005 | Amorebieta-Etxano | 9. | 200X | 2.31.51 | 2.34.85 |
ERRELEBOAK | ||||
C. D. Fortuna
June Ilzarbe Daza, Ane Hernández Ibarzabal, Udane Villoslada Mugica, Teresa Burutaran Abrisketa |
10. | Ema | 4x200L | 9.02.69 |
Getxo I. B. K. E.
Lexuri Olalla Uribarri, Mar Elvira Alfonso, Alicia Angelone López, Haizea Fernández Diosdado |
12. | Ema | 4x200L | 9.07.89 |
C. D. Fortuna
June Ilzarbe Daza, Ane Hernández Ibarzabal, Elene Etxeberria Aranburu, Teresa Burutaran Abrisketa |
6. | Ema | 4x100L | 4.06.12 |
Getxo I. B. K. E.
Mar Elvira Alfonso, Lexuri Olalla Uribarri, Haizea Fernández Diosdado, Iraia Rilova Mocha |
17. | Ema | 4x100L | 4.10.78 |
Oarsoaldea I. K. E.
Gema Lázaro López, Elene Pérez Pérez, Leire Arozena Ugarte, June Cia Susperregi |
19. | Ema | 4x100L | 4.14.77 |
C. N. Judizmendi
Naia Antón Beltrán de Guerra, Uxue Alba Martínez de Antoñana, Elaia Bravo Galeron, June San Vicente Berganzo |
20. | Ema | 4x100L | 4.15.64 |
C. D. Fortuna
Elene Etxeberria Aranburu, Udane Villoslada Mugica, Ane Hernández Ibarzabal, June Ilzarbe Daza |
6. | Ema | 4x100X | 4.33.96 |
Getxo I. B. K. E.
Iraia Rilova Mocha, Alicia Angelone López, Allison Ramírez Romero, Mar Elvira Alfonso |
15. | Ema | 4x100X | 4.39.97 |
C. N. Santurtzi
Maialen Fernández Regidor, Ainhoa Suso Oregón, Ruth Ribeiro González, Ainhoa Morales Callado |
23. | Ema | 4x100X | 4.44.59 |
Oarsoaldea I. K. E.
Leire Arozena Ugarte, Elene Pérez Pérez, Gema Lázaro López, June Cia Susperregi |
26. | Ema | 4x100X | 4.52.08 |
C. N. Zubi-Aurre
Eritz Echaniz Ucin, Enaitz Osa Etxaniz, Urko Artola Zubizarreta, Joanes Txurruka Aizpuru |
14. | Giz | 4x100L | 3.45.18 |
C. D. N. Bidasoa XXI
Unai López Arrebola, Hugo Piedrafita Rioseco, Iker Soto García, Oier Fernández Goñi |
32. | Giz | 4x100X | 4.16.51 |
C. N. Judizmendi
Pablo Carrascosa Fonseca, Xabier Nanclares Ibargutxi, Oier Pérez Casado, Xabier Meneses Arrizabalaga |
38. | Giz | 4x100X | 4.20.34 |
Adinen markarik onenak
- Alicia Angelone López, Euskadiko 14 urtetako adin markarik onena, 200 bularrean, 2.39.65 (2019/07/29), aurrekoa Elvira Álvarez, 2.39.79 (2008/06/28).
ZORIONAK GURE IGERILARIEI!